Інститут геологічних наук Національної академії наук України

СТАРТАП ІНСТИТУТУ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК НАН УКРАЇНИ СТАВ ПЕРЕМОЖЦЕМ ХАКАТОНУ CHANGE4FUTURE

З 25 по 28 листопада 2022 року проходив перший в Україні хакатон Change4Future з фокусом на мінеральні та металургійні процеси для сталого розвитку. Одним з переможців хакатону став проект проєкт Інституту геологічних наук «Evaluation and ranking of zircon-ilmenite placers», авторами вдеї якого є Тетяна Охоліна, Мирон Ковальчук, Галина Кульманенки, Юлія Крошко, Світлана Василенко, а також Ігор Мельник.

Захід організовано Українським фондом стартапів спільно з EIT RawMaterials за підтримки Міністерства освіти і науки України, UNIT.City, ReThink, Greencubator, Геологічної інвестиційної групи, DTEK Oil&Gas – ДТЕК Нафтогаз, European Business Association та Національної асоціації добувної промисловості України.

Учасники хакатону

Метою хакатону Change4Future був пошук інноваційних рішень у сфері сталого постачання сировини шляхом об’єднання: Інновацій, Освіти, Підприємництва.

Участь взяли понад 40 команд з власними розробками.  15 стартапів, що вийшли до фіналу, при підготовці до пітчингу протягом трьох днів в онлайн-форматі отримували:

- Воркшопи та панельні дискусії від лідерів індустрії;
- Менторські сесії;
- Інтенсивні групові сесії з командними менторами;
- Комюніті однодумців галузі.

Завершальним етапом хакатону став Demo Day під час якого виступили: Оксана Крукевич – керівник експертної групи з питань розвитку інновацій директорату науки та інновацій Міністерства освіти та науки України; Андрій Заікін – засновник та CEO YEP Startup Incubator; Евеліна Комарницька – модератор заходу, представник Українського фонду стартапів.

Представиники Інституту геологічних наук НАН України в команді: Tetiana Okholina; Myron Kovalchuk; Halyna Kuzmanenko; Yulia Kroshko; Svitlana Vasylenko; Ihor Melnyk презентували проєкт «Evaluation and ranking of zircon-ilmenite placers» та отримали грант на проведення досліджень від Geological Investment Group.

Тетяна Охоліна презентує проєкт «Evaluation and ranking of zircon-ilmenite placers»

Ідея дослідження полягає у проведенні за авторською методикою рейтингової геолого-порівняльної оцінки розсипних родовищ титано-цирконієвих руд, що не розробляються, на основі подальшого вивчення, переосмислення фактичного матеріалу з метою виокремити найбільш перспективні об’єкти для їх ефективного розвитку в сучасних ринкових умовах.

Підготовлено канд. геол. наук Галиною Кузьманенко