Інститут геологічних наук Національної академії наук України

Підсумки Х науково-практичної конференції «МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННІ БАГАТСТВА УКРАЇНИ: ШЛЯХИ ОПТИМАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ»

27.10.2021

У смт Хорошів, Житомирської обл. відбулася Х науково-практична конференція «МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННІ БАГАТСТВА УКРАЇНИ: ШЛЯХИ ОПТИМАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ».

ОРГАНІЗАТОРИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 • - Державна установа «Музей коштовного і декоративного каміння Міністерства фінансів України»;
 • - Інститут геологічних наук НАН України;
 • - Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України;
 • - Українське мінералогічне товариство;
 • - ГО «Спілка геологів України»;
 • - ГО «Спілка буровиків України»;
 • - Хорошівська селищна рада.

НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 • - мінерально-сировинні багатства України та шляхи їх оптимального використання;
 • - музейний аспект дослідження і збереження мінералів та гірських порід;
 • - інженерно-геодезичні роботи та маркшейдерська справа;
 • - моніторинг, охорона та використання земель, порушених гірничими виробками;
 • - геологічні пам’ятки природи та туристично-рекреаційний потенціал України.

cover 2021

 

8 жовтня 2020 року в смт. Хорошів, Житомирської області в будинку культури та в Державній установі «Музей коштовного і декоративного каміння» Міністерства фінансів України з дотриманням усіх карантинних заходів, протиепідемічних норм і рекомендацій відбулася Х науково-практична конференція «Мінерально-сировинні багатства України: шляхи оптимального використання» з міжнародною участю.

У роботі конференції взяли участь представники місцевої влади та органів місцевого самоврідування, акдемічна наукова спільнота, а також науковці вищих навчальних закладів, представники державних установ та приватних геологічних компаній, громадськість.

Перед початком конференції її учасники відвідали Коростишівський каньйон, де ознайомилися з геологічною будовою родовища гранітів та облаштуванням зони рекреації після його відпрацювання.

За підсумками конференції був прийнятий за основу проєкт рішення, в якому висловлена подяка  директору Музею коштовного і декоративного каміння Яковлєвій В.В., співробітникам музею та голові Хорошівської селищної громади Столярчуку В.В.; директору Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України, доктору геологічних наук, професору, академіку НАН України Пономаренко О.М.; професору ННІ «Інститут геології» Київського національного університету ім. Тараса Шевченко, доктору геологічних наук, професору Нестеровському В.А.; голові правління ГО «Спілка геологів України», кандидату геологічних наук Лівенцевій Г.А., президенту ГО «Спілка буровиків України» академіку Академії технологічних наук України Вдовиченко А.І., заступнику директора, керівнику відділу експертизи напівдорогоцінного та декоративного каміння Державного гемологічного центру України, кандидату геологічних наук, Гелеті О.Л. за активну участь в організації та проведенні конференції. Особлива подяка Музею коштовного і декоративного каміння, Хорошівській селищній раді, Державному гемологічному центру України та Інституту геологічних наук (зокрема Ганжі О.А.) за фінансову підтримку конференції.

За результатами конференції видано збірник матеріалів, обсягом 372 сторінки, який вміщує 58 наукові статті, що охоплюють широкий спектр актуальних питань пов’язаних з дослідженням і оптимальним використанням мінерально-сировинних багатств України; моніторингом, охороною та використанням територій, порушених гірничими виробками, дослідженням проблем обліку і збереження геологічних пам’яток природи, туристично рекреаційним потенціалом держави та музейною справою.

Детальна інформація про Конференцію наведена в матеріалі за посиланням.

 

Підготовлено: професор Ковальчук М.С.