Інститут геологічних наук Національної академії наук України

ПАМ'ЯТІ АКАДЕМІКА ЄВГЕНА ФЕДОРОВИЧА ШНЮКОВА

З глибоким сумом сповіщаємо, що 1 жовтня 2022 року на 93-му році пішов із життя видатний вчений-геолог, мінералог, геохімік, першопрохідник у галузі морської геології та осадового рудоутворення в Україні, дослідник Світового океану, багаторічний директор Інституту геологічниз наук НАН України (1977 - 1992), академік НАН України

Євген Федорович Шнюков

(26 березня 1930 - 1 жовтня 2022)

Євген Федорович Шнюков народився 26 березня 1930 року в м. Архангельськ (колишній СРСР) в родині службовців. У 1953 р., після закінчення з відзнакою геологічного факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, вступив до аспірантури Інституту геологічних наук АН УРСР. Надалі все його життя нерозривно пов’язане з Національною академією наук України (колишня Академія наук УРСР), де він пройшов нелегкий, але вельми цікавий та сповнений наукових досягнень шлях від аспіранта, молодшого наукового співробітника до директора профільних наукових установ АН УРСР та НАН України. У 1968 р. Є.Ф. Шнюков був призначений заступником директора ІГН АН УРСР, а з 1969 р. – заступником директора ІГФМ АН УРСР. З 1977 по 1992 р. Є.Ф.Шнюков – директор Інституту геологічних наук, а з 1992 по 2017 р. - керівник Державної наукової установи «Відділення морської геології та осадочного рудоутворення НАН України» (ДНУ ВМГОР НАНУ), після чого був радником при дирекції та керував науковим відділом. У 1977 – 2008 рр. він також був керівником Національного науково-природничого музею та Головою Музейної ради НАН України.

Євген Федорович Шнюков – автор близько 700 наукових праць, в тому числі 12 науково-популярних книжок. Як відомий морський геолог, неодноразово був делегований для роботи в міжнародних організаціях (ООН, ЮНЕСКО та інші). Був багато років головним редактором «Геологічного журналу» та журналу «Геологія та корисні копалини Світового океану». Ним підготовлено більш 40 кандидатів та докторів геолого-мінералогічних та геологічних наук. Відомого українського вченого нагороджено багатьма Державними нагородами, преміями та відзнаками, як визнання його наукових здобутків та громадської діяльності.

 

Висловлюємо глибоке щире співчуття рідним, близьким, колегам Євгена Федоровича. Світла пам’ять про Євгена Федоровича – визначного вченого і педагога, чуйну і душевну людину – назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав і мав честь працювати з ним…

 

Прощання з академіком Євгеном Федоровичем Шнюковим відбудеться 6 жовтня з 11:00 до 12:00 в ритуальному залі лікарні «Феофанія», за адресою: вул. Академіка Заболотного, 21, Київ. Поховання - на Байковому кладовищі о 14:00.

До місця прощання буде організований транспорт від станції метро «Іподром». Мікроавтобус буде чекати о 10:45 біля виходу з метро «Іподром» в бік Одеської площі (виходити з метро в напрямку руху поїздів і далі праворуч в бік Іподрому). Місце відправлення мікроавтобусів від ст.м. «Іподром» до лікарні «Феофінія»: