Інститут геологічних наук Національної академії наук України

Міжнародний проект «EU-WATERRES: Інтегрована в ЄС система управління транскордонними ресурсами підземних вод та антропогенними небезпеками»

08.07.2022

Транскордонні ресурси підземних вод заслуговують на особливу увагу, оскільки їх складніше діагностувати та керувати ними, ніж поверхневими водами. Обмін даними між сусідніми країнами щодо транскордонних підземних вод поки що відбувається повільно та непослідовно. Саме тому ініціатива низки організацій та установ Східної Європи та Балтики гармонізувати дані про ресурси та стан підземних вод у транскордонному масштабі  була підтримана фондом The EEA and Norway через реалізацію проекту EU-WATERRES "Європейська інтегрована система управління транскордонними підземними водними ресурсами та антропогенні небезпеки ", до заходів якого долучилися і науковці Інституту геологічних наук НАН України.

У 2020 році розпочалась робота за міжнародним проєктом EU-WATERRES “Європейська інтегрована система управління транскордонними підземними водними ресурсами та антропогенні небезпеки“. Тривалість — 40 місяців.  Платформа EU-WATERRES буде інтегрованим середовищем моделювання ГІС для створення цифрових гідрогеологічних карт та моделювання кількості та якості транскордонних підземних вод. Проєкт спрямований на збільшення спроможності державних установ керувати транскордонними ресурсами підземних вод шляхом створення інтегрованої інформаційної платформи, впровадження нових засобів аналізу даних та рішень для скоординованого управління та спільного захисту підземних вод.

Міжнародний проєкт «EU-WATERRES: Інтегрована в ЄС система управління транскордонними ресурсами підземних вод та антропогенними небезпеками» концептуальне розуміння гідрогеологічних процесів та динаміки потоків через національні кордони.

Першим етапом роботи була оцінка транскордонних потоків та  підземних вод і визначення територій транскордонних басейнів, що мають значний потенціал для обміну підземними водами між Польщею та Україною. Надійний розрахунок у цьому відношенні був можливим лише з використанням числових гідродинамічних моделей. Їх основою стала концептуальна гідрогеологічна модель як опис структури та природних та антропогенних факторів, що формують систему циркуляції підземних вод.

Детальніше ознайомитись з презентацією проєкту можна за посиланням.