Інститут геологічних наук Національної академії наук України

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДЕНЬ ПРОГРАМИ НАТО

27 травня 2016 р. в приміщенні Великого конференц-залу Національної академії наук України відбувся Інформаційний Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки».

Захід відбувся в рамках візиту в Україну заступника Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Соріна Дукару. Від Інституту геологічний наук НАН України в заході взяли участь заст. директора, чл.-кор. НАН України С.Б.Шехунова та вчений секретар Р.Б.Гаврилюк.

В своєму виступі заступник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару наголосив на важливості України як партнера НАТО за програмою "Наука заради миру та безпеки" (The Science for Peace and Security Programme – SPS). Зазначено, що Україна взяла участь у реалізації 40 проектів і перебуває на першому місці серед країн-партнерів Альянсу за кількістю наукових проектів та обсягом їх фінансування в рамках Програми SPS. Сорін Дукару відмітив важливість проекту ремедіації територій забруднених нафтопродуктами, що реалізується за участі Інституту геологічних наук НАН України та був започаткований напередодні.

В роботі Інформаційного дня взяли участь також взяли участь перший Віце-президент Національної академії наук України, академік НАН України Володимир Горбулін, віце-президент НАН України, академік НАН України Анатолій Загородній, заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, керівниця Офісу Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» Деніз Бетен, радник Президента України з гуманітарних питань, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Народний депутат України Ольга Богомолець.

27 05 16 2

Учасники Інформаційного дня мали змогу познайомитись з основними положеннями Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», механізмами її реалізації, практикою використання грантів НАТО для фінансування перспективних наукових досліджень з тематики безпеки, отримати практичні рекомендації щодо процедури подання проектних заявок. До Інформаційного дня Програмою SPS підготовлено спеціальне видання із описом співробітництва України та НАТО в рамках Програми.