UkrainianEnglish

Відділення

Державні закупівлі

Контакти

06.11.2018

25–26 жовтня 2018 року в м. Гомель (Республіка Білорусь) відбулася науково-практична конференція «Перспективні напрями і механізми розвитку співробітництва в області науки і технологій».

Конференцію було організовано Національною академією наук Білорусі у рамках проведення першого Форуму регіонів Білорусі та України за участі президентів обох країн – масштабного заходу, мета якого – розширення і поглиблення співробітництва між країнами у різних сферах, зокрема й науковій.

Робота конференції тривала в межах двох секцій: природничих і гуманітарних наук та технічних наук. На засіданні секції природничих і гуманітарних наук присутні заслухали доповідь ученого секретаря Інституту геологічних наук Руслана Гаврилюка.

У своїй доповіді він висвітлив наукові досягнення Інституту, окреслив потенціал розвитку наукової співпраці як в рамках двосторонніх, так і проектів за участі європейських та інших країн, за напрямами досліджень нафтогазового потенціалу надр, пошуків корисних копалин, наносидементологічних та літологічних досліджень, палеонтології та стратиграфії, нафтохімічного забруднення довкілля, радіоактивного забруднення Чорнобильської зони відчуження, захищеності та уразливості підземних вод, інженерного захисту урбанізованих територій тощо.

Представники НАН України, як і доповідачі НАН Білорусі, які представляли широке коло білоруських академічних установ, у своїх доповідях розкрили наукові досягнення своїх установ, окреслили потенціал розвитку наукової співпраці як двосторонньої, так і в рамках міжнародних проектів за участі європейських та інших країн. Зокрема, найбільше зацікавлення викликали теми космічних досліджень, розроблення матеріалів для космічної техніки, розроблення нових полімерних структур і переробки використаних полімерів, дистанційного зондування Землі, дослідження нафтогазового потенціалу надр та пошуків корисних копалин, дослідження Антарктиди, зміни клімату, деградації лісових екосистем, техногенного забруднення довкілля, ГІС-моделювання ландшафтів, створення технологій і інструменту для механічного й комбінованого оброблення.

Учасники конференції відзначили активізацію українсько-білоруської наукової співпраці в останні роки, про що, зокрема, свідчить надходження понад 90 заявок на сьомий спільний конкурс науково-дослідних проектів Державного фонду фундаментальних досліджень і Білоруського республіканського фонду фундаментальних досліджень, що проходив цього року. Підґрунтям цього є також підписана минулоріч Угода про співробітництво між Академіями. Саме під час зустрічі президентів двох країн у Києві було ухвалено рішення про проведення першого Форуму регіонів, важливою частиною якого стала науково-практична конференція.

За підсумками конференції підписано три двосторонні договори про науково-технічну співпрацю.

Під час урядової панелі Форуму, яку очолили Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко і заступник Прем’єр-міністра Республіки Білорусь Ігор Ляшенко, та у виступах керівників регіонів України й Білорусі особливий наголос було зроблено на двосторонню співпрацю у галузі науки та інновацій.

Завершився Форум зустріччю Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка та Президента України Петра Порошенка, які у своїх виступах відзначили необхідність посилення співпраці країн у різних сферах економіки – машинобудуванні, транспорті й інфраструктурі, сільському господарстві, видобутку корисних копалин тощо. Для реалізації поставлених завдань безумовно важливу роль мають відіграти спільні науково-технічні та інноваційні проекти.