UkrainianEnglish

Відділення

Державні закупівлі

Контакти

В рамках проведення XI Фестивалю науки в Україні 17 травня 2017 року в Інституті геологічних наук НАН України відбулася зустріч із відомим французьким геологом професором Абдерраззаком Ель Албані із університету міста Пуатьє, Франція.

Під час зустрічі обговорені сучасні тенденції розвитку палеонтологічної науки, новітні методики досліджень викопних решток, проаналізовані пріоритетні напрямки досліджень в Франції та Україні.

Професор Ель Албані повідомив про методи та результати досліджень, що виконуються у палеонтологічній лабораторії університету міста Пуат'є. Новітнім методом досліджень, який активно застосовується в лабораторії, є томографічний аналіз палеонтологічного матеріалу. Метод дає змогу більш детально та якісно в 3-D проекції розглядати рештки флори та фауни.

Фахівці Інституту геологічних наук НАН України презентували напрями своїх досліджень. Зокрема було представлено дослідження відділу геології антропогену, відділів стратиграфії та палеонтології кайнозойських відкладів, мезозойських відкладів, палеозойських відкладів. Українські палеонтологи відзначили актуальність посилення міжнародної співпраці, зокрема, із французькими колегами, що має сприяти інтеграції української геологічної науки в європейський дослідницький простір.

Також були обговорені сучасні проблеми проведення палеонтологічних та стратиграфічних досліджень в Україні, пов'язані із відсутністю умов для проведення польових досліджень, застарілою лабораторною базою. В той же час було відзначено перспективність впровадження сучасних методів досліджень, що дозволить розвивати палеонтолого-стратиграфічний напрям, що є актуальним з огляду на підвищення якості робіт із геологічного картування території України.


Наприкінці зустрічі відбулася активна дискусія щодо досліджень розвитку життя на планеті. Професор Ель Албані зауважив, що група дослідників під його керівництвом не прив'язана до певного інтервалу геологічного часу, а більше зосереджена на питаннях еволюції життя та реконструкції стану довкілля, що виконуються для для періоду від зародження багатоклітинних організмів до кайнозойзької ери.

Детальна інформація про дослідження професора Ель Албані доступна за посиланням