UkrainianEnglish

Відділення

Державні закупівлі

Контакти

У період з 27 серпня по 4 вересня 2016 року у місті Кейптаун (Південно-Африканська Республіка) відбувся 35-й Міжнародний геологічний конгрес організований Міжнародним Союзом геологічних наук, Радою з Геонаук, Геологічним товариством Південної Африки.

За інформацією організаторів, у роботі Конгресу взяло участь понад 4 тис. делегатів та супроводжуючих осіб зі 117 країн світу. Більше ніж 5 тис. наукових тез було представлено на усних та стендових сесіях, які охоплювали 48 тем наук про Землю.

Провідною темою 35-того Конгресу стало гасло «Геологія в науці, економіці та суспільстві». Відповідно до цього Конгрес охоплював три основні напрямки:
  • Геологічна наука для суспільства
  • Геологічна наука в економіці
  • Фундаментальна геологічна наука

Виходячи з назви форуму, основною метою заходу було підкреслити важливість та тісний зв’язок геологічної науки з різнобічними сферами життя.

35-й Міжнародний геологічний конгрес не тільки продемонстрував найновіші здобутки в галузі геологічного вивчення та раціонального використання й охорони надр. Цей захід, перш за все, об’єднує вчених з усього світу, дозволяє здійснити обмін інформацією, ідеями та кращими практиками, сприяє просуванню фундаментальних і прикладних досліджень в галузі наук про Землю.

Делегатом від Інституту геологічних наук Національної Академії наук України була старший науковий співробітник відділу стратиграфії і палеонтології мезозойських відкладів кандидат геологічних наук Шевчук Олена Андріївна. Вона представила роботу на тему «Стратиграфія та палеоекологія середньоюрських диноцист Дніпровсько-Донецького басейну центральної України».

Також О.А. Шевчук є лідером проекту 632 від Міжнародної програми геологічної кореляції, що проходила в рамках Конгресу на тему «Континентальна криза юрського періоду і головні події вимирання і екологічної зміни у озерних екосистемах».

Під час конгресу проведені наукові дискусії із провідними світовими вченими, зокрема, з професором James G. Ogg та Gabi M. Ogg (Department of Earth, Atmospheric and Planetary Science Purdue University West Lafayette, Indiana U.S.A., на фото), авторами відомих Міжнародних стратиграфічних шкал.

Участь у такому міжнародному форумі несе в собі безцінний досвід, який отримується завдяки спілкуванню та обміну ідеями між фахівцями геологічної галузі та науковцями з усього світу. Це дає можливість відчути та на практиці переконатися, що українська наука та науковці є невід’ємною частиною світової наукової спільноти.

Наступний, 36-й Міжнародний геологічний конгрес проходитиме з 2 по 8 березня 2020 року у м. Делі (Індія), а 37-й Міжнародний геологічний конгрес відбудеться в місті Бусан (Республіка Корея) в 2024 році.