UkrainianEnglish

Відділення

Державні закупівлі

Контакти

Звернення геологічної професійної громадськості

до Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана

щодо необхідності невідкладного проведення конкурсу

на заміщення вакантної посади

Голови Державної служби з геології та надр України

 

Вельмишановний Володимире Борисовичу!


Роль геологічної галузі в розвитку нашої країни важко переоцінити – вона забезпечує мінеральними ресурсами економіку країни, є базисом для енергетичної незалежності, з нею пов‘язано близько 20 % трудових ресурсів країни та близько половини промислового та експортного потенціалу країни. Занепад галузі та відтягування реформ призвели до відсутності нових відкритих родовищ корисних копалин, втрати інвестиційної привабливості сектору надрокористування, загострення екологічної обстановки в гірничодобувних районах, а деяких випадках – до екологічних катастроф.

Однією із причин сучасного стану галузі є відсутність її фахового керівництва. Так, Державна служба з геології та надр України (ДСГН) майже два роки залишається без керівника, що є недопустимим взагалі і тим більше в теперішній час. Наслідком є відсутність стратегічного бачення тимчасових керманичів галузі щодо її ролі у розвитку держави та системних реформ, переорієнтація ДСГН на ліцензійну діяльність, замість вивчення та забезпечення раціонального використання надр тощо.

Громадськість неодноразово зверталася до Прем’єр-Міністра двох попередніх Урядів України про необхідність призначення на керівні посади ДСГН професіоналів галузі, які можуть забезпечити її розвиток та виведення із кризи. Свої пропозиції щодо подолання кризового стану експерти та громадськість акумулювали у розробленому проекті Концепції реформування геологічної галузі який може стати основою для проведення системних реформ (http://igs-nas.org.ua/images/news/Conception/2016_conception.pdf).

Після прийняття Закону про Державну службу та формування Комісії з питань вищого корпусу державної служби створено всі необхідні передумови для проведення конкурсу на заміщення вакантної посади Голови Державної служби з геології та надр. Проте, Уряд своїм Розпорядженням № 676-р від 14.09.2016 оголосив конкурс на заміщення вакантних посад першого заступника та заступника Голови ДСГН, однак посада Голови, з невідомих причин, знову залишається вакантною, що є вкрай непослідовним. По суті, дане рішення є продовженням політики попередніх урядів, направленої на остаточну фактичну руйнацію галузі. Вважаємо, що ігнорування ініціатив та позиції громадськості, характерне для дій попередніх урядів, дисонує з ідеями Революції Гідності і є неприпустимим.

Вважаємо за потрібне проведення конкурсу на вакантну посаду Голови Державної служби з геології та надр у максимально короткий термін. При проведенні конкурсу необхідно створити умови для представлення кандидатами Комісії та громадськості свого бачення майбутнього галузі та своїх професійних здобутків, забезпечити широке громадське обговорення кандидатів.


Переглянути оригінал звернення

 

Звернення надіслано
до Премєр-Міністра України В.Б.Гройсмана 19 жовтня 2016 р. за підписами:

академіка НАН України В.М.Шестопалова,
академіка НАН України В.І.Старостенко,
канд.геол.наук Р.Б.Гаврилюка,
академіка НАН України О.Ю.Лукіна,
академіка НАН України О.М.Пономаренко,
канд.геол.наук М.В.Гейченко,
академіка НАН України В.І.Лялько,
докт.техн.наук Є.О.Яковлєва

Звернення також підтримали:
академік НАН України П.Ф.Гожик,
докт.геол.наук, професор Л.В.Ісаков,
докт.геол.наук О.К.Тяпкін,
канд.геог.-мін.наук І.М.Подрезенко
канд.хім.наук. Н.С.Остапенко
гол.геолог В.А.Кириченко 
пров.інженер Л.В.Бондаренко
...

 

Всі бажаючі можуть підтримати звернення.
Для цього необхідно надіслати відповідний лист на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду