UkrainianEnglish
There are no translations available.

16.01.2019

11 грудня 2018 року в Інституті геологічних наук (ІГН) НАН України під головуванням академіка В.М. Шестопалова відбулося спільне засідання Міжвідомчої науково-методичної ради (МНМР) «Геологічні проблеми ізоляції радіоактивних та інших небезпечних відходів у надрах» та експертної місії Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ).

У ході заходу було заслухано низку презентацій представників місії МАГАТЕ й України, присвячених різним аспектам створення геологічного сховища радіоактивних відходів (РАВ)

Під час засідання

У заході взяли участь члени Міжвідомчої науково-методичної ради від ІГН НАН України, фахівці Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), Науково-інженерного центру радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень (НІЦ РПД) НАН України, Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»), Інституту геохімії навколишнього середовища (ІГНС) НАН України, ДСП «Екоцентр», Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГРІ), Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ), Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія (ДП НАЕК) «Енергоатом»», Державної корпорації УкрДО «Радон», ДП «Укргеолкомпанія», Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору (ІТГІП) НАН України. Місію МАГАТЕ представляли Люсі Бейлі (RWM, Post-closure Safety manager), Геррі Нейдер-Вестерманн (IAEA), Юрген Кроне (BGE), Йорг Хаммер (BGR Hannover Geozentrum, geologist).

Доповіді представників МАГАТЕ

На засіданні було заслухано низку презентацій представників місії МАГАТЕ та України, присвячених різним аспектам створення геологічного сховища радіоактивних відходів (РАВ). У доповіді Юргена Кроне висвітлювалися підходи щодо побудови класифікацій радіоактивних відходів у зв’язку з оцінками об’ємів відходів, що підлягають ізоляції в геологічному середовищі, а також концептуальних технічних рішень до облаштування глибинного сховища геологічного типу. Проблеми визначення критеріїв та методів дослідження кристалічних і глинистих геологічних формацій для розміщення сховища радіоактивних відходів геологічного типу розглядалися у доповіді Йорга Хаммера. Учений секретар науково-методичної ради Юрій Шибецький представив результати робіт зі скринінгу території України щодо перспектив створення геологічного сховища РАВ, які виконувались у Науково-інженерному центрі радіогідрогеоекологічних досліджень НАН України й інших установах і організаціях, зокрема, за міжнародними проектами. Презентація Віктора Почтаренка висвітлювала результати вивчення геологічної будови Чорнобильської зони відчуження і площ, перспективних для сховища геологічного типу для ізоляції РАВ.

Обговорення геологічних матеріалів і дискусія з проблем створення сховища геологічного типу для ізоляції РАВ в Україні

У другій частині засідання відбулося жваве обговорення представлених результатів і тривали плідні дискусії щодо підходів, які застосовуються для вибору перспективних майданчиків та типу геологічного сховища для ізоляції РАВ в Україні, а також проблем, які при цьому необхідно вирішити.

У дискусії взяли участь члени Міжвідомчої науково-методичної ради, українські фахівці й експерти МАГАТЕ: Є.О. Яковлєв, П.О. Корчагін, Ю.О. Шибецький, Т.Я. Кутузова, В.І. Почтаренко, В.М. Шестопалов, Ю. Кроне, Й. Хамер.

У підсумковій частині заходу Голова місії МАГАТЕ Геррі Нейдер-Вестерманн високо оцінив результати, представлені українськими фахівцями.

Інформація Інституту геологічних наук НАН України