UkrainianEnglish

Відділення

Державні закупівлі

Контакти

Завідувач відділу д. техн. н. М. Г. Демчишин

Вчений секретар відділу В. В. Назаренко


У відділі 16 співробітники, в тому числі 2 доктори та 3 кандидати геолого-мінералогічних, геологічних та технічних наук.

Основним напрямом діяльності відділу є геологічні дослідження для обґрунтування проектів різних видів будівництва, визначення впливів господарської діяльності на геологічне середовище, обґрунтування заходів захисту територій та споруд від руйнівних проявів геодинамічних процесів.

Розроблено "Комплексну програму протизсувних заходів", концепцію якої схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2002 р. Програма затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 року №1256 (Демчишин М. Г., Рудько Г. І.).

У 2001 році розроблено схему інженерно-геологічних і гідрогеологічних умов розвитку зсувів, використану при проектуванні захисних споруд на схилах долини р. Дніпра. Досліджено активність зсувних процесів у містах і селищах міського типу України. Разом з організаціями Держбуду України розроблено Державні будівельні норми з інженерного захисту територій і споруд від зсувів і обвалів (Демчишин М. Г.).

Розроблено методику моніторингу геологічного середовища в зонах історичної забудови міст із метою збереження історико-архітектурних пам'ятників. Методику випробувано і впроваджено на територіях історико-архітектурних заповідників м. Києва і Криму (Демчишин М. Г., Рибін В. Ф.).

Участь в розробленні Загальнодержавної програми укріплення берегів водних об'єктів і узбережжя морів та їх інженерного захисту (доручення Прем'єр-міністра України від 26.03.2003 р. №16553, Постанова Верховної Ради України від 06.03.2003 № 609- ГУ (Демчишин М. Г.).

В 2005 р. згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 10.06.2005 № 989 виконано наукове обґрунтування проектно-кошторисної документації з укріплення схилу над Парковою дорогою на ділянці від Паркового мосту до Музичної естради.

Опрацьовано схему типізації геологічного середовища центральної історичної частини м. Києва (Демчишин М. Г., Рибін В. Ф., Черевко І. А., Самойленко Л. В., Безпалова О. М.).

Проведено натурні дослідження стану споруд інженерного захисту території централь­ної частини схилу Дніпра в межах м.Києва (Рибін В. Ф., Безпалова О. М., Черевко І. А.).

Проведено аналіз інженерно-геологічних умов заповідників "Софія Київська" та "Стародавній Київ". Виконано дослідження змін інженерно-геологічних умов центральної частини Києва в зв’язку з її забудовою та іншими видами використання. Проведено моніторинг роботи прохідних дренажних галерей і штольневих систем. Вивчено режим вологості фунтів та його вплив на стійкість печерних виробок (Рибін В. Ф., Куциба В. 0.,Шехунова С. Б., Селівачова У М.).

В 2008 році у Відділі виконано дослідження для інженерно-геологічного обґрунтування протизсувних та проти селевих заходів в системі протипаводкового захисту в басейнах рік Дністра, Прута та Сірета.

Розроблено методологію вивчення і оцінки бар'єрних властивостей геологічного середовища з метою створення підземних сховищ різного типу (нафти і нафтопродуктів, газів, а також для захоронення радіоактивних і токсичних відходів у соляних товщах) (Хрущов Д П., Шехунова С. Б.).

В останні роки ведуться дослідження інженерно-геологічне умов для визначення заходів з охорони об’єктів культурної та природної спадщини, захисту територій від руйнівних впливів небезпечних геологічних процесів: вибору та оцінки ділянок для ізоляції радіоактивних та токсичних відходів в геологічних формаціях.

За 2004-2009 роки співробітники відділу опублікували 37 статей, 3 монографії.